Palmy doniczkowe – Areka i Kencja

Architekci katowice
21 sierpnia, 2019
Uprawa roślin
26 listopada, 2019

Palmy doniczkowe – Areka i Kencja

Trzymając palmy w doniczkach w pomieszczeniu musimy zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Powinniśmy przygotować dla nich warunki takie, jakie występują w ich naturalnych środowiskach życia.

Odpowiednia wilgotność powietrza oraz podłoża to jedne z wymagań palmy aby rosła i ozdabiała nasze wnętrze przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dobrych lat.

Powinniśmy również zraszać ją codziennie woda, dzięki czemu mamy pewność, że posiada odpowiednią wilgoć i warunki podobne do warunków tropikalnych. Doniczka, w której znajduje się roślina może być wąska i podłużna ponieważ palmy nie mają za bardzo rozwiniętego układu korzennego.

Palmy doniczkowe domowe, piękne rośliny w każdym wnętrzu

W okresie od wiosny do jesieni należy często podlewać roślinę natomiast  w okresie zimowym należy ograniczyć ilość nawadniania jej, lecz koniecznością jest pilnowanie aby nie przesuszyć palmy.

Palma Areka pielęgnacja

Wiele osób posiada tę palmę w domu ze względu na jej wygląd i łatwe przystosowanie jej do różnego typu wnętrz. Również jej pielęgnacja jest banalnie łatwa. W doniczkach w naszym domu najczęściej pojawia się Areka żółtawa lub katechu. Jest ona rośliną odporną na różne warunki. Areka ma wiele zalet ale musimy wiedzieć, że potrafi ona usuwać z naszego otoczenia zarazki i toksyczne substancje. Pielęgnuje się ją tak samo jak wszystkie palmy, pisałam o tym na samym początku – jak widać jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Areka w naturalnym środowisku osiąga kilka metrów jednak w warunkach domowych nie będzie wyższa niż 1,5 metra. 

Kencja palma

Ten rodzaj palmy również świetnie sprawdza się w domowym zaciszu. Posiada ona zdolność oczyszczania powietrza dzięki swoim stale rosnącym liściom. Liście kencji produkują duże ilości tlenu pobierając toksyny i zarazki z naszego pomieszczenia. Jest rośliną bardzo wytrzymałą i łatwą w uprawie, pielęgnacji.

Palmy domowe i ich odpowiednie otoczenie 

Najlepsze warunki jeśli chodzi o temperaturę dla tych dwóch gatunków to około 20 stopni Celsjusza czyli temperatura pokojowa. Jak wszystkie palmy – nie mogą być wystawione na bezpośrednie promienie słońca, które powodują usychanie liści. Jeśli zauważymy, że liście już usychają należy je przyciąć, ponieważ nie umiemy ich już uratować. Należy też znaleźć przyczynę powstawania tego, a najczęściej jest to właśnie bezpośrednio działające światło na liście lub zbyt mała wilgotność w pomieszczeniu lub podłożu.

Super ofertę można znaleźć na https://sklep.tomaszewski.pl/26-palmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *